Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Zpětné refinancování hypotéky je reálné

Fotolia_137503600_XS.jpg

Již několik let je možné hypotéku refinancovat zpětně. Využít ji přitom může každý, kdo svou nemovitost již koupil ze svých vlastních prostředků anebo ji třeba rekonstruoval na vlastní náklady.

 Banky si u této půjčky dávají pozor, abyste ji užili na to, nač je určená, tedy, abyste z ní nefinancovali své podnikání, vozidlo anebo třeba dovolenou- Je proto nutné při její žádosti doložit výpisy z účtu, faktury a kupní smlouvu. Aby vám byl úvěr schválen, je nutné, abyste byli pro banku důvěryhodní, to znamená měli dostatečnou bonitu, neměli záznam v registru dlužníků a v jiných bankovních registrech. Na vaší nemovitosti neleží žádné věcné břemeno.

Kdy je refinancování hypotéky vhodné?

Vhodným okamžikem pro refinancování hypotéky je moment, kdy stavíte dům nebo jej nekonstruujete a špatně jste odhadli výši svých nákladů. V případě, že vám dojdou finance, je výhodnější o zpětné refinancování, než abyste žádali o běžný spotřebitelský úvěr, který má na rozdíl od hypotéky mnohem vyšší úrokovou sazbu. Aktuálně možnost refinancování u nás využívá již 10%, a to je u nás realizovatelná teprve dva roky.

Co byste však měli o této hypotéce ještě vědět?

U refinancování se uznávají náklady maximálně za 1-3 roky. To, jak velké období je uznáno závisí na dané situaci a bance. Dále pak nemůžete již zaplacené úroky odečítat od základu daně z příjmu. Minimální výše poskytnutého úvěru se navíc u jednotlivých bankovních institucí může lišit.

 Pozor, nezaměňujte refinancování hypotéky zpětně se zpětnou hypotékou, protože se jedná o dva odlišné produkty. Zpětná hypotéka se totiž zaměřuje na seniory nad 70 let bez dědice neb nemovitost nikdo nechce. V konečném výsledku je pak tato hypotéka využívána jako doživotní renta k zvýšení životní úrovně seniorů. V Česku je tento typ hypotéky poskytován teprve chvíli a poskytuje jej pouze jedna společnost.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu