Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Refinancování hypotéky 2017

Fotolia_139153523_XS.jpg

Refinancování hypotéky představuje velmi oblíbenou možnost splácení stávajícího hypotéčního úvěru za využití úvěru nového s odlišnými, výhodnějšími podmínkami. Tyto nové hypotékové úvěry jsou klientovi poskytnuty jinou bankou.

Dlužník o takové refinancování pak žádá v době těsně před nebo po skončení fixace úrokové sazby a je tomu tak v případě, kdy najde jinou instituci, která nabídce lepší podmínky, než má dosavadní banka.

Jedná se především o menší měsíční splátky, upravení doby splácení, menší poplatky a jednodušší administrativu.

Jak na to?

  1. O možnost refinancování se zajímejte dříve než vám skončí fixace. V případě, že se obrátíte na hypotéčního specialistu, budete ušetřen starostí, nervů i ztraceného času. Poradce vám vypracuje aktuální nabídku všech bank a pomůže vám vybrat tu pro vás nejlepší.

  2. Pozor, při srovnávání nabídek se nedívejte pouze na úrokovou sazbu, i když i ta je samozřejmě důležití, ale všímejte si i RPSN, poplatků a dalších podmínek. Tam, kde jsou příliš nízké úrokové sazby, je velmi často velmi rizikové majetkové pojištění. Je nutné proto zvážit, jestli se vám v konečném výsledku nižší úroky skutečně vyplatí.

  3. Váš stávající poskytovatel vám nově musí nové podmínky hypotéčního úvěru poskytnout v dostatečném předstihu. Vy máte pak možnost do 3 měsíců na rozhodnutí, co dál, tedy jestli refinancovat nebo pokračovat dál u stejné banky.

  4. Pokud vám jiná banka poskytne výhodnější podmínky, před podpisem smlouvy o tom řekněte své stávající bance, třeba se rozhodne nabídnout vám lepší podmínky.

  5. Pokud vaše banka nefunguje tak, jak byste si to představovali a nereaguje na vaše výzvy, refinancujte s takovou bankou, která funguje podle vašich představ a nabídne vám přesně to, co potřebujete a po čem toužíte. I zde vám v převodu může pomoci hypotéční poradce.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu