Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Mít byt v paneláku je fajn

Fotolia_107451470_XS.jpg

Dlouhou dobu byly po převratu byty zavrhované, natož ty v paneláku. V posledních pár letech se však mince obrací a zatímco prodej rodinných domů začal stagnovat, zájem o novostavby a byty v panelácích stoupá. Co za to může? Nejspíše to, že jejich pořízení je velmi výhodné.

 Byt v paneláku je totiž možné v současnosti pořídit až o 25% levněji. Navíc, zájem momentálně není o velké bydlení, ale především malé byty o dispozicích 1+1, 2+kk nebo 2+1, které panelové domy hojně nabízí. Podle průzkumů navíc lidé na sídlištích bydlí rádi, a to i přes jisté nevýhody, k nimž bezesporu patří boj o parkovací místo.

Výhody bydlení v panelovém domě

Život v panelovém domě není špatný ani v jednadvacátém století. Starší byty je možno rekonstruovat tak, aby vyhovovaly podmínkám a potřebám této doby. Navíc bydlení v panelovém domě je méně náročné na údržbu. Nemusíte tu shánět dodavatele energií, zajišťovat odvoz odpadku a septiku a výhodou je i to, že zde společné prostory uklízí různé společnosti. Výhodou jsou i nízké poplatky za energie. Takřka ve všech panelácích se dnes nachází výtah, který usnadňuje přepravu. Paneláky se navíc vyznačují tím, že v nich je zavedeno ústřední topení. Vůbec ty nejlepší panelové byty se nachází v zateplených domech s plastovými okny. Je sice pravdou, že ještě nedávno sídliště vypadala dost bezútěšně, avšak spolu s rozsáhlými rekonstrukcemi panelových domů, se proměnily i prostory okolo jednotlivých domů. Okolí je již plné zeleně, přibyla místa vyžití a neschází tu ani dětská hřiště. Pokud si chcete zeleň pojistit, vyberte si byt na okraji města.

O panelácích

Věděli jste, že první panelové domy se začaly objevovat již po první světové válce? Měly sloužit jako rychlé a levné bydlení. Skutečný boom však paneláky zažil až v 60 letech minulého století. Zatímco jinde se přestaly stavět v sedmdesátých letech, tak u nás se stavěly ještě v devadesátých letech minulého století. Dnes v nich žije 3 miliony lidí a i když se nová panelová sídliště již nestaví, situace se do budoucna příliš nezmění.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu