Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Jak správně větrat byt

Fotolia_69309082_XS.jpg

Kdo by to jen řekl, že se z větrání stane věda, vždyť je to přece taková jednoduchá věc stačí otevřít okno a ….

O větrání

Chyba lávky, to, co se zdá banální a samozřejmé, je spojeno s nejvíce chybami. Někdo větrá málo a někdo to s větráním zase přehání. To se pak negativně projeví ve vlhnutí zdí a jejich plesnivění, což negativně působí na lidské zdraví bydlících. Vysoká vlhkost navíc vede k nepříjemným pocitům vlhka, ztěžuje odpařování potu a snižuje ochlazování těla. Zvýšené množství oxidu uhličitého pak navozuje únavu, ospalost, hyperaktivita, sníženou koncentraci nebo bolest hlavy. V takové místnosti není možno spát, ani pracovat. Pokud je vzduch v pokoji opravdu velmi vydýchaný, může vám být dokonce i nevolno. Postupem času tento stav vede ke snížení imunity a riziku vzniku alergií nebo astmatu (zvyšuje se rovněž i riziko vzniku rakoviny). Větrat se proto musí, nejen kvůli vydýchanému vzduchu, ale i kvůli zápachům a škodlivým výparům ze zdí, nábytku, textilií a hraček.

Větrání je problém

Jenže přesné normy na větrání nejsou a navíc vám do toho mluví Evropská unie s různými nařízeními ohledně úspor energií apod. Nicméně, lidi by měli mít na paměti, že ať jsou nařízení jakákoli, nemělo by to být na úkor vašeho pohodlí.

 Jenže i to si každý představuje jinak. Někdo si libuje v přetopených místnostech a jiný miluje chlad. Ani jedno by se však nemělo obejít bez kvalitního vzduchu. Takový vzduch obsahuje dostatek čerstvého kyslíku a dalších pro tělo přínosných látek. V zimě se však potýkáme s ochlazováním pokojů, což je spojeno s tepelnými ztrátami a rovněž nás v zimě mnohdy trápí inverze. Dlouhé větrání navíc rovněž není optimální, protože může způsobit nachlazení nebo revmatické potíže. Jak tedy na správné větrání?

Jak větrat

Vhodnou alternativou je technika, při níž větráte minimálně 3x denně, pokud máte dobře těsnící okna, větrejte ideálně, co 2 hodiny, ale jen na pár minut. Čím je venku chladněji, tím by měla být doba větrání kratší. Během mrazů jen 3 minuty, jinak do 5 minut. Rychlým větráním se sice ochladí vzduch v místnosti, nikoliv však zdi. Když je venku smog, neměla by se místnost po vyvětrání několik hodin využívat. V létě, když je velmi teplo, okna neotvírejte. Větrejte pouze ráno, večer anebo přes noc.

Aktuálně nejlepším řešením větrání je s užitím větracích jednotek s rekuperačním výměníkem, protože pouze ten zvládá aktivní větrání i čištění vzduchu s pomocí filtrů, takže ho zbavuje o přebytečný prach, pyl a roztoče. Systém zároveň dokáže odvádět znečištěny a vydýchaný vzduch i jedovaté plyny z místností.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu