Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Fotolia_127295528_XS.jpg

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

 K nejčastěji užívaným trikům je zamaskování bytu, o nějž není zájem. Inzerovaný objekt je nabízen opakovaně pod různými inzeráty, aby se jevil jako žhavá novinka. Pokud však doba prodeje přesáhne pár měsíců, je zde známka, že nemovitost nebude tak perfektní, jak by se na první dojem mohlo zdát a je proto dobré zbystřit a začít se ptát, proč se tak dlouho neprodává.

  1. Pozor si dejte i na popisy, ono bydlení v rezidenční čtvrti může představovat i bydlení v zanedbaném domě z třicátých let. Tam, kde je napsáno do města kousek, stejně jako do přírody, počítejte s tím, že do města je to hodinu cesty (navíc autobusy na sebe nenavazují a vy spoustu času strávíte mrznutím na zastávkách) a bydlení je v reálu v lokalitě, kde lišky dávají dobrou noc.

  2. Nenechte se zlákat pěknými názvy podbízející luxus...Hills není Beverly, ale jednoduše kopce, které budete muset každý den vyšlapat. Stejně tak pro slova Gardens, Star nebo Luxus Living není důvod, proč za průměrný byt platit 8 000 000 korun.

  3. Panelákům odzvonilo. Vážně? Všude je to samá rezidence, vila, plaza, park, depandence, villadům atd. V reálu však jde veskrze o moderní pojetí paneláku, čili bytový dům plný bytových jednotek té nejrůznější kategorie.

  4. V inzerátu uvedené metry čtvereční nesedí, jenomže, čím více metrů, tím více peněz platíte, tak jak zjistit, kolik má dům doopravdy? Přesná metráž musí být zanesena do kupní smlouvy. Jinak se je dozvíte na katastru nemovitostí za poplatek. Dnes však existuje již poměrně snadná možnost si byt přeměřit.

  5. Pozor na krásné fotografie. Fotky mohou být krásné doslova umělecké, ale reality jiná, mnohdy k tomu stačí pouze jiný úhel. Pozor na zatažená okna a zkuste si projít jiné servery, jestli náhodou ony něco neodhalí. Rozhodující je samozřejmě schůzka a prohlídka.

Dobrá rada na závěr

Při výběru svého nového bydlení se ptejte. Kdy a v jakém rozsahu proběhla rekonstrukce, kdo ji prováděl. Chtějte vidět list o vlastnictví. Zajímejte se o to, jak v domu funguje společenství vlastníků a ideálně si nechte ukázat poslední zápis ze schůze. Nechte si poslat evidenční list bytu, z něhož zjistíte náklady.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Situace realit a nemovitostí v Pardubicích jsou de facto shodné s výsledky statistik Hradce Králové. I zde v průběhu loňského roku ceny nemovitostí stouply o víc než 19%. Investici do nemovitostí využilo mnoho lidí a již nyní, několik měsíců od koupě z toho těží ovoce, jelikož díky své koupi během 3 měsíců ušetřili zhruba 3% z celkové ceny nemovitosti.

Více článků z realitního magazinu