Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Jak na zařízení bytu

Fotolia_84013239_XS.jpg

Při zařizování bytu pracujete s určitým rozpočtem, je proto dobré si předem částku rozdělit na určité díly. Největší díl rozpočtu spolkne kuchyň. Inu, kuchyňská linka nepatří k nejlevnějším a ta spousta spotřebičů vás možná až omráčí. Kuchyně je srdcem domova. Druhým nejdražším pokojem v bytu je obývací pokoj. Jde přece o reprezentativní pokoj, kde to navíc žije. Není to sice takřka 40% z rozpočtu, jak tomu je u kuchyně, ale takových 25% ano. Investice do koupelny a do ložnice jsou de facto na stejné úrovni, ale přeci jen, víc peněz investujeme do ložnice. Přeci jen, kvalitní matrace i lůžko se vyplatí, vyjdou však mnohem dráž. Co nám zbude investujeme do předsíně a toalety. Zde je méně lépe.

  • Dříve, než všechny peníze utratíte, nejprve vymalujte. Vyberte si ty správné barvy a nebojte se popustit uzdu své fantazii. Snaha interiér zútulnit volbou teplých barev (béžovou, meruňkovou a jim podobnými) s dosazením bukového nábytku, nedosáhnete toho. Bude to tak maximálně nuda. V pokoji by se měly vyskytovat 3 barvy, přičemž jedna by měla dominovat a měla by být nadčasová. Pozor však i na příliš výrazné barvy i divoké kombinace, které působí neharmonicky a nevkusně. Pozor, barvy by měly komunikovat s barvami v jiné místnosti.

  • Po vymalování začněte pracovat s tím, co byste chtěli a kam byste to rádi umístili. Pro lepší představu si svou představu nakreslete.

  • Co se týká nábytku, ideálně se držte pouze jednoho materiálu a jedné barvy. Reálné jsou dvě dřeva a 3 druhy dřeva jsou vskutku velmi na hraně a harmonicky působí pouze jen ve výjimečných případech.

  • Nikdy nedopusťte, aby se váš byt proměnil v skladiště. Velké množství nábytku a doplňků působí disharmonicky a snižuje úroveň komfortu. Přeplněné místnosti vypadají opticky menší.

  • Při výběru nábytku dbejte na souvislosti. Nábytek musí sedět do vašeho interiéru, nestačí, že pěkně vypadá v obchodě. Je to stejně jako s oblečením. Ladit musí barvy, materiál, ale i styl.

  • Až budete mít vše, uvažujte nad výběrem vhodného osvětlení. Výběr osvětlení, jeho typ a umístění, významně ovlivní nejen to, zda se vám bude dobře číst, ale i to, jakou atmosféru váš domov bude mít. Pohrát si můžete i s barvou a teplotou světla.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu