Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Jak na hypotéku?

Fotolia_138940223_XS.jpg

Získat hypotéku v roce 2017 nebude již tak snadné, jako v předešlých letech. Pozitivní nejsou ani prognózy cen hypoték do budoucnosti - porostou. Máte zájem o hypotéku anebo plánujete o hypotéku požádat? Poradíme vám, jak postupovat.

 Pokud máte zájem o hypotéku postupujte následovně:

  1. Najděte si banku, která je vám schopna a ochotna půjčit potřebné peníze za příznivých podmínek, které vám budou nejvíce vyhovovat. Pokud nechcete snížit svou bonitu tím, že rozjednáte hypotéku u vícero bank, doporučujeme vám obrátit se na hypotéčního poradce, který je schopen vypočítat, jaká hypotéka je pro vás tou nejlepší. Spočítá vám, jestli máte šanci danou částku získat, kolik budete splácet a zda to bude možné a také vám zjistí úrokovou sazbu, případně vám poradí, jak zlepšit svou bonitu pro schválení žádosti.

  2. Zajistěte si všechny potřebné dokumenty, které budete potřebovat k úspěšnému schválení hypotéky. Pozor, každá banka může požadovat něco jiného.

  3. Ona totiž skutečná cena hypotéky může být v konečném výsledku úplně jiná. Jedna banka vás může odmítnout, druhá sníží vaši bonitu a navýší úrokovou sazbu, což původní cenu zcela změní, další sníží částku, kterou je vám ochotna půjčit a třeba až ta čtvrtá vám nakonec dá to, co chcete. I z těchto důvodů se zde vyplatí mít odborného poradce, který je schopen to zjistit a vypočítat dopředu, bez toho, abyste museli rozjednávat několik žádostí.

  4. Vysoké hypotéky se od tohoto roku budou poskytovat vskutku jen v 10% případech. Čím nižší částku z celkové sumy budete chtít, tak bude váš úrok nižší.

  5. Jak dlouho chcete hypotéku splácet? Nejčastější dobou splácení je 20 let. Stejně jako doba splácení je důležitá i doba fixace, která předurčuje, jak dlouho budete platit stejnou úrokovou sazbu, jako v době uzavření úvěru.

  6. Dříve než zažádáte o úvěr, zajímejte se i o poplatky. Je stále šokující, co si některé banky jsou schopny naúčtovat. Cena za hypotéku se pak dokáže prodražit i o několik tisíc korun.

  7. Pojistěte se. Splácení hypotéky je během na dlouhou trať a vy nikdy nevíte, co se vám může sát. Být připojištěn se proto rozhodně vyplatí. Pokud si nevíte rady, váš hypotéční makléř vám zajistí vše potřebné, co pro to potřebujete. Pojistit se tak můžete proti riziku pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, trvalé invalidity nebo i úmrtí.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu