Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Jak koupit byt

Fotolia_40041601_XS.jpg

Mít své vlastní bydlení je snem takřka každého. Proč nevyužít ideální situaci, která to umožňuje? Koupě nemovitosti však nepatří k jednoduchým procesům, jde totiž o komplikovaný proces spojený se spoustou papírů, vyřizování, hledání, podpisování atd.

 Základem správné volby vlastního bydlení je ujasnění si, co od něj očekáváme, co chceme a kolik peněz chceme (nebo si můžeme dovolit) investovat. Pokud v něm nemáme bydlet sami, je nutné najít spolu s partnerem kompromis, tedy případě, že se naše představy budou od sebe odlišovat. Je důležité předem vědět, jak by naše budoucí vlastní bydlení mělo vypadat.

Lokalita

Při rozhodování hraje velkou roli i lokalita, v níž budeme byt hledat. Předurčuje naši budoucnost. Není to pouze o bezpečnosti, ale také o tom, jak daleko odtud budeme mít do práce, jaká je dopravní dostupnost, jaká je občanská vybavenost (obchody, školy, úřady, bankomaty, zdravotní střediska, restaurace, sportovní centra apod.). Jde-li o lokalitu plnou zeleně, na dosah přírody, s parky a dětskými hřišti? To všechno hraje důležitou roli při rozhodování. Přeci jen hledáte místo, kam se budete rádi vracet, budete se cítit bezpečně a kde budete moci odpočívat.

Dispozice a velikost bytu

Pakliže jste se rozhodli pro určité oblasti, je nezbytné se rozhodnout, jak velký byt (a jak dispozičně řešený) by měl být. Představa o velkém bytě je sice krásné, ale ne vždy praktické. Nutno je zvážit, kolik členů je v domácnosti a jestli chcete mít doma pracovnu anebo ateliér. K zamyšlení je i to, jestli chcete mít kuchyň a obývák propojený anebo preferujete samostatné místnosti. To samé platí i v případě koupelny a toalety. Praktická je šatna, komora i sklep.

Dispozice bytu velmi rozhoduje i o její ceně. A cena v posledním rozhodování hraje tu roli nejdůležitější. Je navíc ošidné si myslet, že za vysokou cenu dostanu to nejlepší, největší, nejmodernější...cenu ovlivňuje nejen velikost bytu, ale i jeho lokalita, stáří nemovitosti, energetická úspora a vliv má i komfort bydlení a samozřejmě i samotné přání majitele. Při hledání bytu nespěchejte a neberte hned první nabídku, nemusí to být to nejlepší rozhodnutí.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu