Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Důležitým prvkem každého bydlení jsou dobře zabezpečené dveře

Fotolia_111145051_XS.jpg

Žádný domov se neobejde bez různých bezpečnostních prvků, k těm nejdůležitějším však bezesporu patří bezpečnostní vstupní dveře. Dbejte proto, aby nejen dobře vypadaly, ale splňovaly i určité funkce.

Pokud nechcete kupovat nové dveře, doplňte je alespoň o prvky, které zvýší bezpečnost. Moderní dveře v dnešní době již dokáží zamezit požáru a ochrání vaše zdraví. Takovéto dveře mají speciální těsnění, které dveře utěsní tak, že skrze ně ani zárubně, neprojde oheň ani kouř. Ty nejkvalitnější dveře jsou schopny odolávat plamenům minimálně 30 minut. Protipožární dveře jsou skvělé, ale u vstupních dveří ještě více oceníte, když budou i proti zlodějům.

Bezpečností dveře, které vás ochrání před zloději

Dobré bezpečností dveře, které vás ochrání před zloději, se neobejdou bez aktivních a pasivních prvků a ocelové zárubně. Víte, že existuje hned několik bezpečnostních tříd? Ty pak určují, výšku odolnosti, vůči nejrůznějším zlodějským technikám. Podle této skutečnosti vám pojišťovny pojistí nemovitost. Přičemž, aby ji vůbec pojistili, je nutné, aby dveře byly alespoň ve třetí bezpečností třídě. Kromě odolných pantů a zámků je nutné, aby dveře odolaly násilí. Před takovým násilím chrání dveře ocelové výztuhy ocelový rám nebo ocelová dvouplášťová konstrukce s aktivními a pasivními jistícími body, ty zabrání zloději, aby dveře vytlačil ze zárubně, vysadil je z pantů anebo je vypáčil.

Bez pořádného zámku je všechna snaha marná

Překonat jeden zámek je pro zloděje dneska hračka, s dalšími mu to však ztížíte. Čím víc, tím líp. Dobrým řešením je pak i možnost upozornění na zamknutí a odemykání na dálkové ovládání, mobilem anebo otiskem prstu.

 Třešničkou na dortu pak je ochrana proti nevábnému zápachu a hluku. Tu zajišťuje silikonové těsnění na hranách dveří.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu