Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Daň z nabytí nemovitých věcí 2017

Fotolia_90615427_XS.jpg

Je sice pravdou, že dle smýšlení vlády by se ceny nemovitostí úměrně ponížit. Ve skutečnosti je pouze dobrá myšlenka, než příkaz, který by to nakazovat, takže je zcela zřejmé, jak takováto myšlenka skončí. Tato skutečnost se nelíbí nejen developerům, ale logicky rovněž i kupujícím. Prodejci naopak tuto změnu kvitují, mají možnost vydělat.

Proč se daň převádí na kupce?

Doposud tuto daň platil prodávající, který však byl méně motivován a často státu tuto daň nezaplatil. Skutečnosti nepřispívalo ani to, že dlužníkovi vlastně nebylo ani co vzít, exekuce byla nesmyslná, protože svou nemovitost prodal. Stát přehozením povinností vidí lepší vymahatelnost tohoto poplatku i motivaci k placení. Navíc, tento způsob placení je na západě celkem běžným.

 Pozor tedy, musíte být ještě více obezřetní, za platbu daně budete zodpovědní vy a v případě daňové nesrovnalosti pak přijdou za vámi.

 A druhé pozor, banky vám na daň nepůjčí, nezapočítává se totiž do finální ceny nemovitosti, na kterou banky poskytují úvěr, a proto budete muset mít proto na tento poplatek mít peníze odloženy předem. Vzhledem k tomu, že nově již není možno získat ani 100% hypotéku, ale od dubna maximálně 90%, je nutné mít v konečném výsledku dopředu našetřeno rovnou 14% z celkové nemovitosti.

Kdy jste od daně z nabytí nemovitosti osvobozeni?

Od této daně jsou osvobozeny obce, kraje a dobrovolné svazky obcí, stejně jako při přeměnách všech právnických osob jako např. spolků či různých nadací. Osvobozeni můžete být rovněž při nabytí svého prvního nového rodinného domu anebo bytu, které jsou však již dokončené nebo užívané, nikoliv rozestavěné. Daň je nutno zaplatit i tehdy, když je byt již dostavěn a není prodán do 5 let.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu