Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny realit v Zlíně 2017

Fotolia_107451459_XS.jpg

Byť na Zlínsku nebyl nárůst cen oproti jiným městům a regionům tak markantní, i zde došlo v průběhu 2016 k meziročnímu vzestupu, a to o celých 9,5%. Největší zájem je přitom o byty v centru Zlína, které se nachází v cihlových domech u řeky a pak je samozřejmě velký zájem o novostavby, kterých je však i zde málo. Nejlevnější byty jsou tu přitom k mání na Jižních svazích.

 Největší zájem přitom v posledních letech je samozřejmě o novostavby, které se pořizují jako investice do budoucna anebo jako možnost výdělku z pronájmu. A i když tu jste hodně daleko od Prahy, lidé tu jsou ochotni dát za takový byt klidně i 5 milionů korun.

Za aktuální stav přitom mohou výhodné hypotéky

Hypotéky, které v posledních letech razily myšlenku “Vlastní bydlení každému”, si stály za svým a nabízely hypotéční úvěry bez nějakých průtahů a přílišného ověřování za minimální úrokovou sazbu. Když se k tomu vezme v potaz to, že ekonomická situace národa se vzpamatovala, což lidi inspirovalo k tomu, aby investovali do věcí, které mají budoucnost, a to tedy do nemovitostí. Jenomže ruku v ruce s tím šly nahoru i ceny za materiál u novostaveb, platby za práci a rovněž začala poptávka značně převyšovat nabídku. Nemovitosti se staly vyprodaným, leč velmi žádaným zbožím, což pak logicky souvisí s rychlým nárůstem ceny.

V roce 2017 bude vše jinak

Pozor, nečekejte žádné zázraky, co se týká cen. Ty i tento rok porostou. Pravda je však taková, že nárůst to již nebude zas až tak markantní, jak tomu bylo v posledních třech letech. Cena pořízení nemovitosti však stoupne i díky novému zákonu, jenž vešel v platnost a který bude od dubna 2017 ještě více zpřísněn, který se sebou přináší vyšší úrokovou sazbu i povinnost platit daň z převodu nemovitosti. Hlavní novinou tohoto roku je však ta skutečnost, že na základě doporučení ČNB banky změnily podmínky poskytování hypotéčních úvěrů. Získání hypotéky tak již nebude tak snadné. Pryč jsou i doby, kdy jste měli možnost dosáhnout na 100% cenu nemovitosti.

 I přes tyto nové skutečnosti se však stále investice do vlastní nemovitosti vyplatí. Dá se totiž předpokládat že do budoucna se cena za nemovitost bude ještě navyšovat.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu