Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny realit v Praze 2017

Fotolia_116134981_XS.jpg

Ceny realit se vyšplhaly na své historické maximum, které předčily i ty rekordní z roku 2008. Nárůst cen probíhal rychle a celoplošně, tedy nejen v Praze, ale i v mimopražských regionech. Cena bytů a domů se oproti roku 2005 navýšila o neskutečných 80%.

 Situace se přitom v budoucnosti nezmění, i v následujících dvou letech prognostici předvídají růst anebo stagnaci cen, nikoliv však jejich pokles. Za nárůst cen v Praze může velký zájem, který převyšuje nabídku. Situaci zhoršuje i to, že aktuálně je v Praze k mání velmi malý počet bytů, který se ještě neustále snižuje. Důvodem je i zdlouhavý a komplikovaný povolovací proces pro výstavbu nových bytů, jichž bylo v loňském roce vydáno pouze 862 (v bytových domech), přičemž jich bylo za stejné období prodáno na 4000. Nabídka nových bytů v Praze klesla během loňského roku o 22%, což je nemalé číslo. Ceny nemovitostí navíc rostou ještě také i díky stabilnímu růstu ekonomiky a zpřísnění pravidel v hypotéčním financování.

Nový byt vás tak aktuálně vyjde zhruba na 5,55 milionu korun. Nejdražší byty jsou přitom samozřejmě v centru města. Na okraji jsou pak až čtyřikrát levnější. Ty vůbec nejdražší byty najdete v Praze 1 nebo 2 a vyjít vás mohou až takřka na 18 milionů korun, což je cena, za níž byste v jiných částech Prahy dostali 3-4 nové byty. Drahá je i Praha 3. Nejlevnější byty jsou pro změnu v Praze 9, kde byt stojí průměrně 4,27 milionu korun. Nutné je však ještě počítat s penězi za koupi sklepu a parkovacího místa. Nejvíce bytů k mání najdete aktuálně v Praze 5.

 Největší zájem je zde přitom o byty typu 2+kk, případně 3+kk. Investovat do nemovitosti v Praze se však rozhodně vyplatí, jak vidno není možné do budoucna očekávat pokles cen nemovitostí a momentálně máte díky ČNB jednu z posledních příležitostí možnost, jak se dostat k výhodné hypotéce za poměrně nízký sazební úrok ještě celkem snadno.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu