Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny realit 2017

Fotolia_120610078_XS.jpg

Máte v plánu pořídit si nějakou nemovitost? Váháte a zvažujete, zda je ta správná chvíle pro realizaci svého plánu? Potřebujete proto vědět, jak na tom ceny realit v roce 2017 budou? Na vaše otázky známe odpovědi.

 Podle údajů Českého statistického úřadu ceny nemovitostí aktuálně celoplošně v celé zemi rostou. Rostou rychle a nezadržitelně. Nejvíce je tato skutečnost znatelná v Praze, ale i v jiných koutech naší vlasti je to znát.

Situace s realitami překročila své maximum

V současnosti je dokonce taková, že ceny nemovitostí překročily své maximum, které tu bylo naposled v roce 2008. Po velkém klesání se ceny nemovitostí opět od roku 2012 začaly znova zvedat. V roce 2017 jsme tam, kde jsme byli před hospodářskou krizí. Co však bude dál? Hrozí nám ještě další růst realit? Blíží se realitní krize anebo se ceny zhroutí?

Díky novému hypotéčnímu zákonu se zdá, že ceny nemovitostí ještě dlouho dolů nepůjdou, jak tomu však bude dál zjevně netuší ani samotní odborníci. Vzhledem k tomu, že však dochází k nárůstu sazeb za hypotéku, cena nemovitosti se navýší minimálně o ni. Studie developerských společností tento trend jen potvrzuje. Dle nich je navíc nutné počítat ještě i se samotným nárůstem cen nemovitostí.

Co za tuto situaci může?

Cena neroste pouze kvůli ČNB a novému zákonu, ale i díky tomu, že poptávka převyšuje nabídku. Díky výhodné situaci v předešlých letech (kdy úrokové sazby klesly na minimum a na trhu bylo ještě dostatečné množství zajímavých bytů), zájem o vlastnictví nějaké nemovitosti náhle stoupl. Lidé to nejlepší, co měli developeři v nabídce, rychle skoupili a najednou tak poptávka převážila nabídku, což vytvořilo tlak a nárůst ceny. Za zvyšující cenu navíc mohou i rostoucí náklady výstavby a cen stavebních prací.

 Ceny domů a bytů nebudou klesat ještě hodně dlouho. Letošní rok nás čeká ještě další navýšení a ke konci roku snad ustálení cen.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu