Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Fotolia_136456504_XS.jpg

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

 Byty prudce podražovaly nejen v Plzni, ale v celé České republice. Pravdou však je, že jeden z největších skoků vloni zaznamenala právě Plzeň. Ceny zde totiž povyskočily až o 14,4% během prvního čtvrtletí 2016 a do konce roku ceny bytů dosáhly svého maxima.

 V roce 2017 to bude jiné. Není sice možné čekat pokles ceny bytů, jelikož poptávka stále převyšuje nabídku, avšak nárůst již nebude tak markantní, jak tomu bylo v předešlém roku. Díky novým zákonům a doporučením by mělo dojít ke stabilizaci trhu. Nutno však upozornit, že mnohým se ochranné prvky nebudou líbit, jsou totiž pojeny se ztížením dostupnosti hypoték, spolu s jejich zdražením.

Jak to chápat?

Od listopadu 2016 již neexistuje 100% hypotéka a situace se od dubna 2017 ještě více zpřísní. Nově je maximální hodnota poskytnutí hypotéky 90%, a to ještě pouze ve výjimečných případech. Abyste si mohli pořídit svůj vlastní byt, potřebujete k tomu mít našetřeno minimálně 10% z celkové ceny bytu.

 A to není vše…

 Díky novému zákonu o dani z nabytí nemovitosti, který z prodávajícího přešel na kupujícího, musíte počítat ještě s dalšími 4%, které se však nezapočítávají do konečné ceny nemovitosti, tudíž ji není možno uplatnit při žádosti o hypotéku.

 V neposlední řadě je pak nutné počítat i s tím, že hypotéka je ji nevyjde tak levně, jak tomu bylo vloni, kdy úroková hladina hypoték byla na svém existenčním minimu, jelikož v reakci na nové zákony začala úroková sazba od počátku roku 2017 opět stoupat.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Situace realit a nemovitostí v Pardubicích jsou de facto shodné s výsledky statistik Hradce Králové. I zde v průběhu loňského roku ceny nemovitostí stouply o víc než 19%. Investici do nemovitostí využilo mnoho lidí a již nyní, několik měsíců od koupě z toho těží ovoce, jelikož díky své koupi během 3 měsíců ušetřili zhruba 3% z celkové ceny nemovitosti.

Více článků z realitního magazinu