Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Fotolia_119832206_XS.jpg

Situace realit a nemovitostí v Pardubicích jsou de facto shodné s výsledky statistik Hradce Králové. I zde v průběhu loňského roku ceny nemovitostí stouply o víc než 19%. Investici do nemovitostí využilo mnoho lidí a již nyní, několik měsíců od koupě z toho těží ovoce, jelikož díky své koupi během 3 měsíců ušetřili zhruba 3% z celkové ceny nemovitosti.

 Máte v plánu letos do nemovitosti investovat i vy a váháte, zda je ta nejvhodnější chvíle anebo je lépe posečkat? Vězte, že tu nejlepší chvilku jste nejspíše prošvihli, nicméně ještě stále máte možnost pořídit si svou nemovitost rozumně. Ztrát se do budoucnosti rozhodně obávat nemusíte, jelikož podle odborníků se v rámci budoucích 24 měsíců pokles nemovitostí neplánuje. I v průběhu roku 2017 ceny nemovitostí půjdou nahoru, i když vzestup již nebude tak prudký, jako v předešlém roce a ke konci roku je možné očekávat i stagnaci cen.

 Nejžádanějšími byty v Pardubicích jsou středně velké byty o výměře 2+kk nebo 2+1. Ceny bytů se v Pardubicích nejspíše dostaly ke svému maximu, během posledního půl roku dvoupokojové byty zdražily o 160 000 korun a stojí takřka 2 miliony korun. Nemusí přitom vždy jít o byt v top stavu, ale i o byt, do něhož je nutno ještě něco investovat (nejsou proto často ihned k nastěhování).

 Tuto situaci považuje ČNB za rizikovou, jelikož vede k velké zadluženosti zájemců, kteří pak nejsou schopni splácet (lidé jsou nuceni půjčit si až pětinásobek svého čistého příjmu) a zároveň zde vzniká bublina spojená s krizí nemovitostí, jichž je velký nedostatek, což žene cenu do závratných výšin. Zajímavé je, že tak, jak aktuálně probíhá enormní zájem o byty, zájem o rodinné domy zas až tak velký není. Pro snížení rizikovosti pozměnila podmínky poskytování hypotéčního úvěru, jenž již nebude tak snadné získat a zároveň již nebude tak výhodný, jak tomu bylo v předešlých letech. To však neznamená, že by se investice do nemovitosti nevyplatila. Ceny nemovitostí podle odhadů odborníků v následujících letech pokles nezaznamenají. Ke konci roku 2017 může přijít maximálně stagnace. Takže i přesto, že nárůst cen již nebude tak razantní, mít nemovitost ve svém vlastnictví je rozhodně výhodné. Jen doporučujeme s jeho pořizováním příliš dlouho neotálet, jelikož ty nejlepší podmínky pro její získání máte právě na začátku roku.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu