Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Fotolia_123721052_XS.jpg

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

 Ceny na Karlovarsku paradoxně zlevnily a patří prý k těm nejlevnějším v celé zemi, zároveň se tu však prodává více než 100 bytů za více než 5 milionů korun (což je po Praze a Brně, největší počet v zemi). Může za to masivní odchod Rusů, který výrazně zlevnil zdejší nejdražší byty. I po výrazných slevách luxusních bytů (které se nachází v centru Karlových Varů) jsou ceny v Karlových Varech drahé i pro Rusy. Ceny i po slevách totiž vyjdou zhruba na 12 000 000 korun. Co se však týká běžných bytů, ceny rostly i v Karlových Varech. A to i pře tu skutečnost, že se tu objevují stále nové novostavby. Jejich cena je však pro domácí klientelu vysoká. Nejlevnější byty jsou tam, kde proudí větry a vyskytuje se tam prach z dolů na Mostecku a Sokolovsku. Zatímco však na Sokolovsku jsou však tyto byty vůbec nejlevnější a vloni zlevňovaly, protože o ně neměl nikdo zájem, v Karlových Varech si této skutečnosti lidé jaksi nevšimli, čemuž pak odpovídají i ceny.

A co nás čeká v roce 2017?

Obecný předpoklad pro vývoj cen v roce 2017 je ten, že ceny nemovitostí na realitním trhu stále mírně porostou, ale již tomu nebude zas až tak výrazně, jak v roce předešlém. Poptávka o byty i tento rok budou stále převyšovat nabídku, ale situaci s byty zbrzdí aktuální čerstvé změny v hypotéčním zákoně. Ten nejspíš ztíží samotné získání nemovitostí, protože úvěr bude poskytnut maximálně v 90% výši a to ještě nebude uznán všem. Negativně se na schopnosti zrealizovat koupi bytu podepíše i nová povinnost kupujícího zaplatit daň z nabyté nemovitosti.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Situace realit a nemovitostí v Pardubicích jsou de facto shodné s výsledky statistik Hradce Králové. I zde v průběhu loňského roku ceny nemovitostí stouply o víc než 19%. Investici do nemovitostí využilo mnoho lidí a již nyní, několik měsíců od koupě z toho těží ovoce, jelikož díky své koupi během 3 měsíců ušetřili zhruba 3% z celkové ceny nemovitosti.

Více článků z realitního magazinu