Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Fotolia_136343500_XS.jpg

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

 Za nárůst cen bytů může hned několik faktorů, pokles nezaměstnanosti, nárůst mezd a minimum výše úroků u hypotéčních úvěrů. Nikdy dříve nebylo zakoupení nemovitosti tak výhodné. Tato skutečnost se však odrazila v tom, že poptávka předčila nabídku a jelikož byl bytů nedostatek, logicky to navýšilo cenu u zbývajících bytů. Nutno říct, že rapidně a ne o málo. Rekordy přesáhly i víc než 20% navýšení.

 Nutné říct, že vedle Prahy největší růst cen bytů zaznamenali právě v Jihlavě, kde se nárůst cen pohyboval okolo 20%. V posledním čtvrtletí tu však došlo k poklesu o 3,5%. Ve finále tak došlo v roce 2016 vzestup cen až o 16,5%. Je velmi pravděpodobné, že ceny bytů budou stoupat i v následujících dvou letech, růst však nebude již tak markantní. Takže byť se ceny nemovitostí srovnaly s těmi, které tu byly v roce 2008, rychlost růstu však již nepředčí.

 Loňský rok je rovněž i rokem s největším počtem hypotéčních úvěrů, které banky poskytly. Může za to skutečnost, že výše úroku byla na svém minimu, což představuje možnost získat vůbec tu nejnižší hypotéku. Tato situace je však v roce 2017 pasé. Získat hypotéku bohužel již nebude tak snadné a levné. Nejenže úrok pozvolna stoupá, ale díky novému zákonu již není možno poskytnout 100% hypotéku. Našetřeno budete muset mít minimálně 10% z celkové částky nemovitosti a ani to není zárukou, že 90% výši dostanete. Počítat je nutné s platbou daně z nabytí nemovitosti, která je 4% výše ceny nemovitosti. Pořízení nemovitostí se tak ztíží a zdraží jiným způsobem.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Ceny nemovitostí v Pardubicích a okolí v roce 2017

Situace realit a nemovitostí v Pardubicích jsou de facto shodné s výsledky statistik Hradce Králové. I zde v průběhu loňského roku ceny nemovitostí stouply o víc než 19%. Investici do nemovitostí využilo mnoho lidí a již nyní, několik měsíců od koupě z toho těží ovoce, jelikož díky své koupi během 3 měsíců ušetřili zhruba 3% z celkové ceny nemovitosti.

Více článků z realitního magazinu