Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Ceny nemovitostí Ostrava 2017

Fotolia_119289471_XS.jpg

I když ceny nemovitostí v Ostravě vždy patřily k těm nejlevnějším v celé České republice, i jimi bylo v posledních letech pořádně zatřeseno. Jen během loňského roku zde ceny vzrostly o dobrých 35%. Tento nárůst cen přitom představuje největší ceny nemovitostí a realit v zemi.

 I přes tuto skutečnost výška ceny nemovitostí v Ostravě a okolí stále patří k těm nejnižším u nás. Může za to fakt, že zájem o vlastnictví nemovitosti v této oblasti patří přeci jen u nás k těm nejnižším.

Vývoj cen v Ostravě

Ceny bytů v Ostravě vloni rostly vůbec nejvíc od krize, která nás postihla v roce 2008. Na mnoha místech překonala své historické maximum z dob před krizí. Situace s cenami bytů se podle odborníků nezmění ani v průběhu následujících dvou let. Ke konci roku se můžeme dočkat všeobecné stagnace, ale o nějakém velkém zlevňování rozhodně nemůže být řeč. Tento trend však nepostihl pouze Ostravu, ale celou zemi, ba dokonce celou Evropu.

Co za to může?

Ceny vzhůru žene to, že došlo ke zdražení staveb i cen práce řemeslníků, ale hlavním důvodem je především zvyšující se poptávka po nemovitostech, která je spojená s tím, že ekonomická situace státu se radikálně zlepšila a také s tím, že v roce 2016 byla úroková sazba hypoték na svém historickém minimu. Situaci na trhu s nemovitostmi ještě vygradovala skutečnost, že bytů začal být nedostatek, nových bytů přitom nepřibylo dostatečné množství. Poptávka zcela radikálně převážila nabídku, což zcela přirozeně souvisí s přirozenou reakcí, tedy nárůstem cen nemovitostí.

Ceny nemovitostí v Ostravě

Ty nejlevnější byty v Ostravě tak máte aktuálně možnost pořídit za 800 000 korun.

 I zde se stále koupě bytu vyplatí, jelikož je zde předpoklad, že cena realit i nemovitostí nadále poroste. Navíc do budoucna získat nemovitost s pomocí hypotéky již nebude tak snadné, jak tomu bylo doposud.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu