Bezplatná
realitní inzerce
pro přímé majitele nemovitostí.

dovolená

TIP: Co u nás naleznete

Bez realitky to vždy nemusí být levnější

Fotolia_104437303_XS.jpg

V současnosti nastal boom s tzv. prodejem a nákupem bytů bez realitek. Hodně je zde tlačeno na cenu. Na první pohled se proto zdá, že tyto prodeje jsou pro vás mnohem výhodnější, než když byste se obrátili na realitní kancelář. Dojem, že je nemovitost bez realitky nabízena mnohem levněji, je však bohužel často lichá. Ve skutečnosti tomu je úplně jinak.

 Majitelé často nemovitost předražují a cenu dávají tak, jak tomu bylo i prostřednictvím realitky, peníze chtějí pro sebe. Jejich nemovitost je přece ta nejlepší, nejúžasnější a tak si cenu stanovují podle svých vlastních představ, nikoliv však podle odborného posudku znalce nebo snad s náhledem na aktuální dění na trhu. Spousta lidí neúmyslně, ale i úmyslně, zamlčuje skutečný stav nemovitosti a tak se nemusíte dozvědět o všech technických, ale i právních závadách. Velká rizika tu existují i v podobě uzavření smlouvy. V konečném výsledku vás pak takováto nemovitost může vyjít pěkně draho. A proto je předem důležité zvážit, co má pro vás větší přínos.

Při nákupu nemovitosti bez realitky je proto nutné předem zvážit

  • a zjistit, co nejvíce informací o daném bytě, domu či jiné nemovitosti.

  • a prověřit, zda na nemovitost není uvalena exekuce anebo věcná břemena.

  • a ověřit, jaký je energetický štítek, tedy jaké jsou měsíční poplatky za energie anebo příspěvky do fondu.

  • je vhodné zjistit, jak zde funguje společenství vlastníků.

Také je nutno upozornit, že i přes nákup či prodej bez realitky se poplatkům nevyhnete.

A to není vše!

 Smlouva by neměla být vytvořená jen tak na koleně a neměla by být podepsána bez odborné prověření zkušeným právníkem. Peníze byste na kupce neměli převádět přímo, ale skrze notářskou úschovnu. A pokud budete potřebovat hypotéku, tak se neobejdete bez skutečného odhadu ceny nemovitosti.

Nákup s realitní kanceláří je

Realitní kanceláře dokáží prodat i koupit nemovitost výhodněji. Spojena je s nimi i bezpečnost a úleva od některých povinností, protože je vyřídí za vás. Kvalitní realitka vám zajistí špičkový právní servis, dobrou smluvní dokumentaci, zajistí úschovu peněz, postará se o vhodné financování a pomůže vám urychlit obchod. Kromě toho všeho chrání vaše zájmy.

Výběr článků z magazínu

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni v roce 2017

Ceny nemovitostí v Plzni byly na nejvyšší úrovni v roce 2008, kdy představoval nárůst dokonce až 20%. Nikdy potom se situace nepodobala, protože ceny bytů dlouhodobě klesaly, až do loňského roku, kdy došlo k pravému opaku. A cena bytů se poprvé po tolika letech vyšplhala na stejnou úroveň jako v roce 2008.

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Ceny nemovitostí v Jihlavě v roce 2017

Zdá se, že ceny bytů jsou celorepublikově na svém maximu. Nejinak je to i v případě Jihlavy. Co nejrychlejší růst cen v dějinách způsobilo a jak ještě dlouho budou ceny bytů růst? A jak tomu bude letos?

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Jak se při koupi bytu nenechat oklamat realitní řečí

Koupě bytu, ale ani jiné nemovitosti, není žádná sranda. Jde o vážnou věc, která nás vyjde na několik milionů korun, a proto je důležité, abyste se nenechali oklamat “reklamštinou” a jinými triky, které realitní makléři při prodeji rádi využívají.

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

Rok 2016 byl ve světě hypoték rekordní, bude se situace opakovat i letos?

V roce 2016 se hypotékám dařilo, a to dokonce tak velmi, že padlo hned několik rekordů. Mohl za to zlepšující se stav ekonomiky, snadná dostupnost hypoték, která nabízela výši úroků na svém existenčním minimu i ta skutečnost, že zde byla vidina blížícího se nového zákona, který měl rychlou a snadnou koupi nemovitostí znesnadnit.

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Ceny nemovitosti v Karlových Varech v roce 2017

Stejně jako v jiných krajích i zde ceny bytů neustále rostou. Aktuálně sice nejsou nejvyšší přímo v Karlových Varech, jak tomu bylo ještě donedávna, ale na Chebsku, kde byl nejrychlejší i růst cen. Během jednoho roku tu byty zdražily průměrně o 20%.

Více článků z realitního magazinu